www.restech.com.tr

Resterma

Dünyada uzun yıllardır kullanılan ısı pompası sistemlerinin, Türkiye’de de her yıl bir önceki yıldan daha fazla tercih edilmesi tesadüf değildir. Dünyada, mevcut fosil yakıt rezervlerinin tükenmekte olması, gün geçtikçe yakıt fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Ayrıca çevreye olan hassasiyetin artması da, ısı pompasına olan ilgiyi arttırmakta ve yaygınlaştırmaktadır.

RESTHERMA ÇEVRE DOSTU

RES Enerji Sistemleri A.Ş nin bünyesinde kendi ürettiği ve geliştirdiği RESTHERMA ısı pompaları, çevre dostu karakteriyle, çevreye duyarlıdır. Yüksek konfor ve yüksek enerji tasarrufu ile ekonomik yaşam sunmaktadır. RESTHERMA ısı pompaları, tamamen yenilenebilir enerji ile çalışmaktadır. Risksizdir, çevreye zararlı hiçbir madde ile çalışmaz ve kimyasal hiçbir atık madde ortaya çıkartmaz, diğer ısıtma sistemlerinde kullanılan fosil yakıtlardan açığa çıkan CO2 gazı, atmosferde birikerek sera etkisi yaratır. Gün geçtikçe sera gazı (CO2) iklim değişikliklerine yol açarak, canlı yaşamını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle RESTHERMA ısı pompaları gelecek nesillere de yatırım yaparak doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirir.

RESTHERMA ISI POMPASI NEDİR?

RESTHERMA ısı pompaları, düşük sıcaklıktaki bir ortamdan aldığı ısıyı yüksek sıcaklıktaki ortama veren cihazlardır.

 

RESTHERMA ISI POMPASI NASIL ÇALIŞIR?

 

 

RESTHERMA ısı pompası, enerjisini doğadan alarak, yük tarafına aktarır. Bu işlemi çevrimde bulunan R410A gaz ile gerçekleştirir. Sistem içersinde bulunan kompresör elektrik enerjisi ile beslenerek, evaporatör de R410A gazının havadan aldığı enerjiyi daha da arttırarak, şebekeden 1 KW çekilen enerji ile 6 KW kadar ısıtma ihtiyacını karşılar ve bu şekilde soğutma çevrimi sonsuz döngüyle çalışır. 

 

SİSTEM ELEMANLARI
Kompresör: Soğutucu akışkan sıkıştırılarak, alçak basınçtan yüksek basınca çıkartılır. Kondenser: Yüksek basınç ve sıcaklıktaki gaz, havaya ısısını vererek yoğuşur (sıvılaşır). Evaparatör: Alçak basınçtaki gaz, kanatçıklar arasından geçen hava ile buharlaşır. Kısılma vanası: KONDENSER de yüksek basınç, EVAPARATÖR de alçak basınç oluşturarak sistemi tamamlar.

SİZ MODELİ SEÇİN GERİSİ KOLAY 
RESTHERMA ısı pompaları, yüksek maliyeler gerektirmeden mevcut radyatörlere, yerden ısıtma sistemlerine veya FANCOİL ile ısıtma ve soğutma sistemlerine uygulanabilmektedir. Ayrıca kaskad (çoklu) kullanım seçeneğine sahiptir.

MİN. MASRAFLARLA MONTAJ MALİYETİ 

RESTHERMA ısı pompaları, atmosfere açık ve uygun herhangibi bir yere monte edilebilir.

ATMOSFERE AÇIK HER YERE KOLAY KURULUM
Dış cephede, balkonlarda, bahçelerde, teraslarda.